Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Nemecko chystá na jeseň a zimu nové protiepidemické opatrenia

 Webnoviny   3. august 2022  81
Nemecko chystá na jeseň a zimu nové protiepidemické opatrenia

3.8.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecká vláda oznámila, že počas jesene a zimy, keď experti očakávajú nárast prípadov ochorenia COVID-19, zostanú v platnosti základné protiepidemické opatrenia.

Povinné rúška aj negatívne testy


Od októbra do začiatku apríla bude v nemocniciach, opatrovateľských domovoch a podobných inštitúciách so zraniteľnými ľuďmi povinné nosenie rúšok a predloženie dôkazu o negatívnom teste na koronavírus.

Viac o téme: Koronavírus


Pasažieri lietadiel a cestujúci na dlhé vzdialenosti vlakom a autobusom budú musieť nosiť rúška, tak ako musia aj teraz.

Pravidelné testovanie


Komunitné zariadenia ako školy, väzenia alebo útulky pre žiadateľov o azyl môžu tiež zaviesť pravidelné testovanie, ak sa počet prípadov zvýši, uviedli v spoločnom vyhlásení spolkové ministerstvá zdravotníctva a spravodlivosti. Vláda tiež chystá jesennú vakcinačnú kampaň.

Spolkové krajiny v Nemecku si môžu zaviesť vlastné pandemické pravidlá na základe závažnosti situácie na ich území. Krajinské vlády môžu rozhodnúť o nosení rúšok v miestnej verejnej doprave, v školách pre žiakov piatych ročníkov a vyšších a na verejných podujatiach v interiéri.

Chcú aby školy zostali otvorené


Nemecko musí byť lepšie pripravené na ďalšiu koronavírusovú zimu ako počas predošlých rokov,“ skonštatoval minister zdravotníctva Karl Lauterbach. Minister spravodlivosti Marco Buschmann zas uviedol, že osobitné úsilie budú venovať tomu, aby udržali školy otvorené.

Nové opatrenia musí ešte schváliť vláda a parlament, ale očakáva sa, že ich odobria.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Opatrenia, protipandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko chystá na jeseň a zimu nové protiepidemické opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.