Utorok, 21. marec 2023
Mimoriadne správy

Nemecké zariadenie pre utečencov z Ukrajiny pohltil požiar, polícia má podozrenie z podpaľačstva

 Webnoviny  20. október 2022  69
Nemecké zariadenie pre utečencov z Ukrajiny pohltil požiar, polícia má podozrenie z podpaľačstva

20.10.2022 (Webnoviny.sk) - Požiar, ktorý zničil útočisko pre ukrajinských utečencov na nemeckom pobreží Baltského mora, mohol byť podpaľačstvom. Vo štvrtok to naznačila popredná vládna predstaviteľka a varovala, že akýkoľvek druh násilia voči ľuďom utekajúcim pred vojnou nebude tolerovaný.

Potrebujú pomoc a ochranu


Zariadenie pre utečencov v spolkovej krajine Meklenbursko-Pomoransko zachvátil požiar v stredu večer. Miestna polícia uviedla, že pred plameňmi zachránili 14 obyvateľov a troch zamestnancov. Nikto nebol zranený a utečencov podľa úradov previezli do iných podobných objektov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Jedna vec musí byť každému jasná. Ľudia utekajúci pred vojnou potrebujú našu ochranu a podporu. Netolerujeme podnecovanie a násilie,“ povedala premiérka spolkovej krajiny Manuela Schwesigová.

Možné podpaľačstvo


Nemecká agentúra dpa uviedla, že polícia, ktorá vyšetruje príčinu požiaru, preveruje i možné podpaľačstvo. V pondelok polícia prijala oznámenie o graffiti zobrazujúcom nacistický hákový kríž vo vstupnej časti zariadenia pre ukrajinských utečencov. Zatiaľ podľa polície nie je známe, či to súviselo s požiarom.

Do Nemecka utieklo pred vojnou viac ako milión Ukrajincov, väčšinou ženy a deti. Utečencov spočiatku vítali srdečne a mnohé nemecké rodiny otvorili svoje domovy, aby im poskytli prístrešie. Hlasná menšina však vyjadruje nepriateľstvo voči nim a iným cudzincom prichádzajúcim do Nemecka.

Viac k témam: Požiar, rusko-ukrajinský konflikt, tábor pre utečencov
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecké zariadenie pre utečencov z Ukrajiny pohltil požiar, polícia má podozrenie z podpaľačstva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.