Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Nemci zvažujú, aké zbrane ešte dodajú Ukrajincom. Idú do toho spolu so svojimi západnými spojencami

 Webnoviny   5. január 2023  81  
Nemci zvažujú, aké zbrane ešte dodajú Ukrajincom. Idú do toho spolu so svojimi západnými spojencami

5.1.2023 (Webnoviny.sk) - Nemecko ide „spolu“ so svojimi západnými spojencami, pokiaľ ide o ďalšie dodávky zbraní pre Ukrajinu. Vo štvrtok to povedala nemecká ministerka zahraničia Annalena Baerbocková, keď sa jej novinári spýtali, či pošlú Ukrajine moderné vojenské vozidlá.

Aké zbrane by mohlo Nemecko poslať, však nepotvrdila, informuje spravodajský portál CNN.

Dodávky prispôsobia potrebám


„USA aj Francúzsko spolu zvážili, ako lepšie poskytnúť podporu,“ Ukrajine, povedala ministerka. Ako dodala, aj oni v Nemecku zvažujú, „čo ešte môžeme urobiť spolu s našimi spojencami“.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNemecký vicekancelár Robert Habeck zase vo štvrtok podľa televízie NTV povedal, že Nemecko prispôsobí svoje dodávky zbraní potrebám na bojisku.

Nemecko je pod tlakom


Nemecko v súvislosti s vojenskou pomocou v súčasnosti čelí tlaku. Ukrajina ho opakovane vyzýva na poskytnutie moderných zbraní do vojny voči Rusku vrátane tankov Leopard a bojových vozidiel Marder.

Tlak voči Berlínu v stredu posilnilo oznámenie Francúzska, že na Ukrajinu pošle takzvané ľahké tanky. Je tak prvou krajinou zo Západu, čo tak urobí.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemci zvažujú, aké zbrane ešte dodajú Ukrajincom. Idú do toho spolu so svojimi západnými spojencami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.