Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Nemci vycvičia Ukrajincov na používanie salvových raketometov Mars II, neskôr im ich aj dodajú

 Webnoviny  22. jún 2022  40
Nemci vycvičia Ukrajincov na používanie salvových raketometov Mars II, neskôr im ich aj dodajú

22.6.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecká armáda plánuje cvičiť ukrajinských vojakov na používanie salvových raketometov Mars II. Povedala to v stredu v nemeckom parlamente ministerka obrany Christine Lambrechtová.

Výcvik sa má uskutočniť v Nemecku a začať by sa mohol už na budúci týždeň, uviedla ministerka. Dodala pritom, že po ukončení výcviku môže Nemecko začať Ukrajine tieto zbrane dodávať. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNemecko Ukrajine dodá tri salvové raketomety a rovnaký počet ich pošle aj Veľká Británia. USA majú ukrajinskej armáde dodať štyri salvové raketomety, konštatovala Christine Lambrechtová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemci vycvičia Ukrajincov na používanie salvových raketometov Mars II, neskôr im ich aj dodajú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.