Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

NATO je pripravené brániť sa proti Bielorusku a Rusku, dostali jasný odkaz

 Webnoviny  28. jún 2023  90  
NATO je pripravené brániť sa proti Bielorusku a Rusku, dostali jasný odkaz

28.6.2023 (SITA.sk) - Moskva a Minsk dostali jasný odkaz, že „NATO je tu na ochranu každého spojenca, každého centimetra územia NATO“. V utorok sa tak vyjadril generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg na spoločnej tlačovej konferencii v Haagu s lídrami siedmich členských krajín NATO. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Šéf NATO ďalej uviedol, že aliancia je pripravená brániť svojich členov pred Bieloruskom a Ruskom a dodal, že udalosti týkajúce sa vzbury ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny sú „vnútornou záležitosťou Ruska“.

Na otázku novinárov o prípadných bezpečnostných problémoch, ktoré by mohli nastať v súvislosti s presunom šéfa wagnerovcov Jevgenija Prigožina a jeho jednotiek do Bieloruska, všetci predstavitelia skonštatovali, že je ešte príliš skoro na definitívne hodnotenia.

Viac k témam: Členské štáty, Generálny tajomník NATO, rusko-ukrajinský konflikt, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - NATO je pripravené brániť sa proti Bielorusku a Rusku, dostali jasný odkaz © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.