Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Násilie ruských vojakov v Mariupole znepokojuje aj vlastných, podľa informácií USA ľudí bijú a popravujú

 Webnoviny  19. máj 2022  63
Násilie ruských vojakov v Mariupole znepokojuje aj vlastných, podľa informácií USA ľudí bijú a popravujú

19.5.2022 (Webnoviny.sk) - USA získali spravodajské informácie, ktoré ukazujú, že niektorých ruských predstaviteľov znepokojuje, že ruské sily sa v ukrajinskom prístavnom meste Mariupoľ dopúšťajú vážnych násilností.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktUviedol to americký predstaviteľ oboznámený so zisteniami. Podľa jeho vyjadrenia ruských predstaviteľov údajne znepokojuje, že zneužívanie moci ešte viac podnieti obyvateľov Mariupoľa k odporu proti ruskej okupácii a protirečí to tvrdeniu Moskvy, že oslobodila po rusky hovoriacu populáciu.

Podľa spravodajských informácií ruskí vojaci zneužívajúci svoju moc bijú predstaviteľov mesta, popravujú ich elektrickým prúdom a rabujú domy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Násilie ruských vojakov v Mariupole znepokojuje aj vlastných, podľa informácií USA ľudí bijú a popravujú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.