Pondelok, 8. august 2022
Oblačno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Naši hudobníci nosia namiesto smokingov nepriestrelné oblečenie, povedal Zelenskyj počas odovzdávania cien Grammy

 Webnoviny   4. apríl 2022  129
Naši hudobníci nosia namiesto smokingov nepriestrelné oblečenie, povedal Zelenskyj počas odovzdávania cien Grammy

4.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na odovzdávaní cien Grammy vystúpil prostredníctvom vopred nahratého videa, v ktorom požiadal o podporu pri rozprávaní príbehu o ruskej invázii na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt„Naši hudobníci nosia namiesto smokingov nepriestrelné oblečenie. Spievajú raneným v nemocniciach aj tým, ktorí ich nepočujú. Ale hudba aj tak prerazí,“ povedal Zelenskyj a vyzval publikum, aby naplnilo ticho svojou hudbou. „Naplňte ho dnes, aby ste povedali náš príbeh. Povedzte pravdu o vojne na svojich sociálnych sieťach, v televízii, podporte nás akýmkoľvek spôsobom, ktorým môžete, ale nie tichom. A potom mier príde do všetkých našich miest.“

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Po Zelenského posolstve vystúpil John Legend so svojou piesňou „Free“ s ukrajinskými hudobníkmi Siuzannou Iglidan a Mikou Newton, ako aj dramatičkou a scenáristkou Ľubou Jakimčukovou, pričom na obrazovkách za nimi sa premietali zábery z vojny.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Udeľovanie cien Grammy, Ukrajinský prezident, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Naši hudobníci nosia namiesto smokingov nepriestrelné oblečenie, povedal Zelenskyj počas odovzdávania cien Grammy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.