Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Najťažšie boje na Ukrajine naďalej zúria v Bachmute, Rusi tam nemôžu dosiahnuť svoje ciele

 Webnoviny  13. apríl 2023  64  
Najťažšie boje na Ukrajine naďalej zúria v Bachmute, Rusi tam nemôžu dosiahnuť svoje ciele

13.4.2023 (SITA.sk) - Najzúrivejšie a najťažšie boje na ukrajinskom fronte sú naďalej v meste Bachmut v Doneckej oblasti. Ako referuje spravodajský web CNN, vo štvrtok to povedala námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Napriek tomu, že nepriateľ v Bachmute nasadil svoje najprofesionálnejšie jednotky, vrátane bojovníkov z Wagnerovej skupiny, výsadkových útočných jednotiek a špeciálnych síl, Rusi tam nemôžu dosiahnuť svoje ciele a prevziať úplnú kontrolu nad Bachmutom,“ povedala na tlačovej konferencii v Kyjeve.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Maľarová podotkla, že Rusi trpia v Bachmute obrovskými stratami, no napriek tomu sa nezastavujú a naďalej chcú dobyť mesto.

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Najťažšie boje na Ukrajine naďalej zúria v Bachmute, Rusi tam nemôžu dosiahnuť svoje ciele © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.