Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

Najľudnatejší štát Austrálie vyhlásil lockdown, vláda Nového Južného Walesu zvýšila aj pokuty

 Webnoviny  14. august 2021  153
Najľudnatejší štát Austrálie vyhlásil lockdown, vláda Nového Južného Walesu zvýšila aj pokuty

14.8.2021 (Webnoviny.sk) - Nový Južný Wales, ktorý je najľudnatejším štátom Austrálie, v sobotu nahlásil rekordný počet infekcií koronavírusom, a to 466. Štyria ľudia za uplynulých 24 hodín na ochorenie COVID-19 zomreli.

Celkový počet obetí koronavírusu v Novom Južnom Walese tak od polovice júna, kedy v Sydney prvýkrát odhalili delta variant, vzrástol na 42.

Po vyšších pokutách lockdown


Vláda Nového Južného Walesu zvýšila pokuty za porušenie protipandemických reštrikcií. Premiérka Gladys Berejiklianová uviedla, že napríklad pokuta za nedodržanie karantény bude 5-tisíc austrálskych dolárov namiesto doterajších tisíc.

Neskôr vláda oznámila, že v celom Novom Južnom Walese od soboty od 17:00 do 22. augusta bude platiť lockdown.

Polovica má aspoň jednu dávku


Pozitívnym znamením podľa premiérky je to, že polovica populácie Nového Južného Walesu vo veku nad 16 rokov už dostala aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu.

„Vieme, že lockdown v kombinácii so silným cieleným programom vakcinácie je to, čo nás dostane z tejto hroznej situácie," dodala Berejiklianová.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, lockdown, Nový Južný Wales
Zdroj: Webnoviny.sk - Najľudnatejší štát Austrálie vyhlásil lockdown, vláda Nového Južného Walesu zvýšila aj pokuty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.