Piatok, 12. júl 2024
Dážď  19,3 °C
Mimoriadne správy

Najdôležitejšou úlohou vojakov pri Bachmute je nedovoliť Rusom vybudovanie riadnej obrany, tvrdí ukrajinský veliteľ 

 Webnoviny  28. august 2023  145  
Najdôležitejšou úlohou vojakov pri Bachmute je nedovoliť Rusom vybudovanie riadnej obrany, tvrdí ukrajinský veliteľ 

28.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský veliteľ na bachmutskom fronte sa vyjadril, že je nevyhnutné nedovoliť Rusom vybudovanie riadnej obrany v oblasti.

Zástupca veliteľa 3. údernej brigády Maksym Žorin na komunikačnej platforme Telegram uviedol, že „jednou z najdôležitejších úloh v sektore Bachmutu je pokračovať v postupe s cieľom zabrániť nepriateľovi vytvoriť si vlastný obranný systém. A to taký, aký si nepriateľ už vybudoval napríklad v Záporožskej oblasti," kde Ukrajinci s ťažkosťami prelamujú ruské opevnenia a mínové polia. Informuje o tom web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Bude veľkým problémom, ak nepriateľovi poskytneme čas a príležitosť zakopať sa a uložiť míny," dodal Maksym Žorin.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

V nedeľu ukrajinskí predstavitelia uviedli, že armáda pokračuje v ofenzíve v bachmutskom smere a naďalej napreduje „meter za metrom".

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Najdôležitejšou úlohou vojakov pri Bachmute je nedovoliť Rusom vybudovanie riadnej obrany, tvrdí ukrajinský veliteľ  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.