Piatok, 12. júl 2024
Oblačno  26 °C
Mimoriadne správy

Najdlhšie úradujúci republikánsky líder v Senáte Mitch McConnell oznámil koniec vo funkcii

 Webnoviny  28. február 2024  136  
Najdlhšie úradujúci republikánsky líder v Senáte Mitch McConnell oznámil koniec vo funkcii

28.2.2024 (SITA.sk) - Najdlhšie úradujúci líder Republikánskej strany v americkom Senáte Mitch McConnell oznámil, že v novembri končí vo funkcii.

Politik z Kentucky, ktorý minulý týždeň oslávil 82 rokov, na pôde hornej komory amerického Kongresu povedal, že plánuje dokončiť jeho funkčné obdobie senátora, „len z iného kresla“. Funkčné obdobie sa mu má skončiť v januári 2027.

Senátorovi poradcovia uviedli, že jeho oznam nesúvisí s jeho zdravím.

McConnell pôsobí v americkom Senáte od roku 1985. Republikánsky líder je od roku 2007. Jeho rozhodnutie zdôrazňuje silný ideologický prechod v Republikánskej strane od tradičného konzervativizmu Ronalda Reagana a silných medzinárodných aliancií k ohnivému, často izolacionistickému populizmu bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Viac k témam: Americký senát, bývalý americký prezident, Odchod z funkcie, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Najdlhšie úradujúci republikánsky líder v Senáte Mitch McConnell oznámil koniec vo funkcii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.