Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3 °C
Mimoriadne správy

Naď: Slovensko spolupracuje s viacerými spojencami, z Afganistanu potrebuje evakuovať desiatky ľudí

 Webnoviny  17. august 2021  92
Naď: Slovensko spolupracuje s viacerými spojencami, z Afganistanu potrebuje evakuovať desiatky ľudí

17.8.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko potrebuje evakuovať z Afganistanu desiatky ľudí. V televízii TA3 to v utorok povedal minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) s tým, že tie počty sa neustále menia a Slovensko za týmto účelom spolupracuje s viacerými spojencami.

Minister zároveň doplnil, že pre Európsku úniu je v súčasnosti prioritou zabezpečiť čo najrýchlejšiu a najbezpečnejšiu evakuáciu obyvateľov jej členských krajín. Následne by sa podľa neho malo medzinárodné spoločenstvo zamyslieť nad tým, ako situáciu v Afganistane vyriešiť.

Šéf rezortu obrany zároveň ozrejmil, že slovenskí vojaci sa už v Afganistane nenachádzajú. „Pôsobilo ich tam v priebehu rokov v rámci rôznych rotácií približne 4 500," doplnil.

Viac k témam: Afganistan, evakuácia, minister obrany SR, Taliban
Zdroj: Webnoviny.sk - Naď: Slovensko spolupracuje s viacerými spojencami, z Afganistanu potrebuje evakuovať desiatky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.