Streda, 30. november 2022
Zamračené  1,9 °C
Mimoriadne správy

Nad Atlantikom sa sformovala tropická búrka Fiona, platí výstraha pre viacero ostrovov v Karibiku

 Webnoviny  15. september 2022  33
Nad Atlantikom sa sformovala tropická búrka Fiona, platí výstraha pre viacero ostrovov v Karibiku

15.9.2022 (Webnoviny.sk) - V Atlantickom oceáne sa v stredu večer sformovala tropická búrka Fiona. Americké Národné centrum pre hurikány (NHC) v dôsledku toho vydalo varovanie pred tropickými búrkami pre niekoľko ostrovov.

Tropická búrka Fiona sa nachádzala asi 1046 kilometrov východne od Záveterných ostrovov ležiacich v severnej časti Malých Antíl. Výstrahu vyhlásili pre ostrovy Saba, Sint Eustatius, Svätý Martin, Antigua, Barbuda, Svätý Krištof, Nevis, Montserrat a Anguilla.

Podľa NHC sa búrka pohybuje rýchlosťou 26 kilometrov za hodinu s maximálnym trvalým vetrom o rýchlosti približne 85 kilometrov za hodinu.

Tropická búrka Fiona prichádza uprostred relatívne pokojnej sezóny hurikánov. Počas nej sa vôbec po prvý raz od roku 1941 sa stalo, že od 3. júla do konca augusta nepomenovali v Atlantiku žiadnu búrku.

Viac k témam: búrka Fiona, Tropická búrka
Zdroj: Webnoviny.sk - Nad Atlantikom sa sformovala tropická búrka Fiona, platí výstraha pre viacero ostrovov v Karibiku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.