Streda, 7. december 2022
Zamračené  0,3 °C
Mimoriadne správy

Naď a ďalší ministri obrany štátov NATO sa v Bruseli zhodli, že budú Ukrajine pomáhať aj naďalej

 Webnoviny  14. október 2022  47
Naď a ďalší ministri obrany štátov NATO sa v Bruseli zhodli, že budú Ukrajine pomáhať aj naďalej

14.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ministri obrany členských krajín NATO sa stretli na rokovaniach v Bruseli, aby opäť otvorili otázky pomoci Ukrajine proti agresii Ruska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rokovania prebiehali v tzv. formáte Ramstein, čo predstavuje celkovo vyše 50 krajín, medzi ktorými nechýbalo ani Švédsko a Fínsko. Informovalo o tom Ministerstvo obrany SR na svojej sociálnej sieti.

„Hľadali sme spoločné cesty na posilnenie obrany východného krídla NATO vrátane SR. Hovorili sme tiež o vývoji situácie na Ukrajine, informácie nám sprostredkoval priamo ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov. Identifikovali sme ďalšie oblasti, v ktorých vieme byť pre Ukrajinu nápomocní. Všetky krajiny sme sa zhodli, že budeme naďalej pomáhať na politickej, humanitárnej, ekonomickej a vojenskej úrovni," uviedol na svojej sociálnej sieti šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Slovensko taktiež vyjadrilo záujem pripojiť sa k iniciatíve Nemecka, ktorá hovorí o spoločnom európskom systéme protivzdušnej obrany. „Ide o veľmi ambiciózny projekt, ktorého cieľom je posilnenie obranných kapacít, a to s dôrazom na východné krídlo Aliancie," vysvetlil Naď.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Naď a ďalší ministri obrany štátov NATO sa v Bruseli zhodli, že budú Ukrajine pomáhať aj naďalej © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.