Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  22,3 °C
Mimoriadne správy

Na Ukrajine prevláda „pocit jednoty“ a v Rusku strach, zdôraznil Zelenskyj v prvom príhovore roka 2023 (video)

 Webnoviny   2. január 2023  154  
Na Ukrajine prevláda „pocit jednoty“ a v Rusku strach, zdôraznil Zelenskyj v prvom príhovore roka 2023 (video)

2.1.2023 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj využil svoj prvý príhovor v novom roku, aby podčiarkol „pocit jednoty“ v krajine, v kontraste so strachom, ktorý podľa neho cítia v Rusku. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

V Ruska prevláda strach


„Náš pocit jednoty, autentickosti, života samotného - toto všetko je v dramatickom kontraste so strachom, ktorý prevláda v Rusku,“ vyjadril sa Zelenskyj v nedeľu vo svojom pravidelnom večernom príhovore.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Boja sa. Môžete to cítiť. A majú prečo sa báť. Pretože prehrávajú. Drony, rakety, nič ďalšie im nepomôže. Pretože my sme spolu. A oni sú spolu len so strachom,“ pokračoval.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zablahoželal ukrajinským silám


Zelenskyj zároveň zablahoželal ukrajinským silám k zostreleniu 45 dronov Šáhid, ktoré Rusi vypustili v prvú noc roka.

„Ruskí teroristi boli patetickí a vstúpili do tohto roku rovnakí. Naši obrancovia boli úžasní a 1. januára sa ukázali veľmi dobre,“ povedal ďalej.

Následne poďakoval všetkým, ktorí „každý deň a každú noc bojujú proti nepriateľovi na fronte“ a tiež pracovníkom v energetike a verejných službách, ktorí obnovujú infraštruktúru poškodenú ruskými útokmi.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Šáhid-136, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Ukrajine prevláda „pocit jednoty“ a v Rusku strach, zdôraznil Zelenskyj v prvom príhovore roka 2023 (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.