Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Na Ukrajine pravdepodobne zomrelo už toľko vojakov ako počas sovietskej vojny v Afganistane

 Webnoviny  23. máj 2022  56
Na Ukrajine pravdepodobne zomrelo už toľko vojakov ako počas sovietskej vojny v Afganistane

23.5.2022 (Webnoviny.sk) - Počas prvých troch mesiacov vojny na Ukrajine pravdepodobne zomrel podobný počet ruských vojakov ako počas deväťročnej vojny Sovietskeho zväzu v Afganistane. Uviedlo to britské ministerstvo obrany v najnovšej aktualizácii spravodajských informácií o vojne na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktVysoký počet obetí počas ofenzívy na Donbase sa dá vysvetliť kombináciou nízkej úrovne taktiky, obmedzeného vzdušného krytia, nedostatku flexibility a prístupu velenia, uviedol britský rezort obrany. Informuje o tom portál bbc.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Britské ministerstvo obrany predpovedá, počet obetí, ktorý rastie, sa stane očividnejší pre ruskú verejnosť a „nespokojnosť s vojnou a ochota vyjadriť to, pravdepodobne stúpnu". Sovietsky zväz v afganskom konflikte stratil najmenej 15-tisíc vojakov. Vojna v Afganistane sa považuje za jeden z dôvodov, ktoré viedli k rozpadu Sovietskeho zväzu.

Viac k témam: Donbas, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Ukrajine pravdepodobne zomrelo už toľko vojakov ako počas sovietskej vojny v Afganistane © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.