Pondelok, 2. február 2026
Mimoriadne správy
- Rádio je najdôveryhodnejším typom média v Európe, podľa prieskumu dôvera v online prostredí dlhodobo klesá
- Prvá návšteva slovenského predstaviteľa v Andorre. Marek Eštok hovoril o daniach, EÚ aj Ukrajine – FOTO
- Šimkovičová rokovala v Prahe s českým ministrom kultúry, hovorili o spoločných projektoch
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
Na ruskej strane padlo už viac ako 106-tisíc vojakov, na Silvestra podľa ukrajinskej armády zomreli ďalšie stovky
1.1.2023 (Webnoviny.sk) - V doterajšom priebehu vojny na Ukrajine zabila tamojšia armáda 106 720 ruských vojakov. Na Facebooku o tom informoval generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl, ktorý dodal, že iba počas soboty prišlo o život 760 ruských vojakov.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Rusko podľa ukrajinského generálneho štábu dosiaľ prišlo aj o 3031 tankov, 6084 bojových obrnených vozidiel, 4720 vozidiel a palivových nádrží, 2021 delostreleckých systémov, 423 odpaľovacích raketových systémov, 213 systémov protivzdušnej obrany, 269 vrtuľníkov, 283 lietadiel, 1792 dronov, 723 striel s plochou dráhou letu, 16 lodí a 181 kusov špeciálnej techniky.
Počas soboty zaznamenali ruskí okupanti najväčšie straty v smere na Bachmut a Lyman, uviedol generálny štáb.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Bachmut, Lymaň, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Na ruskej strane padlo už viac ako 106-tisíc vojakov, na Silvestra podľa ukrajinskej armády zomreli ďalšie stovky © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Agatha Christie v špionážnej forme. Skvelá Záhada siedmich ciferníkov
Polícia potvrdila zásah na Dunaji, mladá žena skočila zo Starého most, previezli ju do nemocnice
Tomášovo ministerstvo odštartuje nový program pre osamelých rodičov, pomoc nájdu v 46 poradniach