Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Na prístavné mesto Novorossijsk zaútočili námorné drony. Úrady vyzývajú obyvateľov, aby sa bezpečne ukryli

 Webnoviny   3. júl 2024  105  
Na prístavné mesto Novorossijsk zaútočili námorné drony. Úrady vyzývajú obyvateľov, aby sa bezpečne ukryli

3.7.2024 (SITA.sk) - Námorné drony v noci na stredu zaútočili na ruské čiernomorské prístavné mesto Novorossijsk. Uviedli to ruské telegramové kanály Mash, Shot a Baza.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Miestne úrady vyzvali obyvateľov, aby sa nezdržiavali pri oknách a aby sa ukryli do izieb, ktoré nie sú orientované k moru, alebo v izbách bez okien a so silnými múrmi. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Starosta Novorossijska Andrej Kravčenko miestnych obyvateľov varoval pred nebezpečenstvom útoku námorných dronov. Ulice v blízkosti nábrežia uzavreli a v meste vyhlásili vzdušný poplach. Obyvatelia mesta uviedli, že počuli výbuchy. V Novorossijsku je prístav ruskej Čiernomorskej flotily.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: námorné drony, Novorossijsk, ruské územie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Na prístavné mesto Novorossijsk zaútočili námorné drony. Úrady vyzývajú obyvateľov, aby sa bezpečne ukryli © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.