Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Na plytčine v súostroví Alandy uviazol trajekt, záchranári musia evakuovať takmer tristo ľudí
20.9.2020 (Webnoviny.sk) - Trajekt s takmer 300 ľuďmi na palube uviazol v nedeľu na plytčine v súostroví Alandy v Baltskom mori medzi Fínskom a Švédskom.
Fínske úrady uviedli, že nikto nebol zranený a záchranári sa pripravujú na evakuáciu plavidla.
Uviaznutie na plytčine na ostrove Aland
Fínska pobrežná stráž na Twitteri informovala, že trajekt M/S Amorella spoločnosti Viking Line premávajúci na linke medzi fínskym prístavom Turku a Štokholmom je "uviaznutý na plytčine" južne od prístavu Langnas na ostrove Aland.
Pobrežná stráž dostala informáciu o nehode tesne pred jednou popoludní.
Na trajekte sa nachádza takmer tristo ľudí
"Nie sú hlásené nijaké zranenia," uviedla spoločnosť Viking Line v krátkom vyhlásení a poznamenala, že plavidlo je v "stabilnej" situácii. Firma dodala, že na trajekte je približne 200 pasažierov a 80 členov posádky.
Súostrovie Alandy, ktoré je fínskym autonómnym územím, sa nachádza na polceste medzi Turku a Štokholmom a trajekt M/S Amorella tam mal naplánovanú zastávku cestou do Štokholmu.
Viac k témam: evakuácia, trajekt
Zdroj: Webnoviny.sk - Na plytčine v súostroví Alandy uviazol trajekt, záchranári musia evakuovať takmer tristo ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Horské strediská sú pripravené na zimnú sezónu, do rozvoja investovali desiatky miliónov eur
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Ministerstvo cestovného ruchu a športu je pre Huliaka zlatá baňa, Demokrati upozorňujú na nadštandardné odmeny – VIDEO