Streda, 23. jún 2021
Oblačno  23,4 °C
Mimoriadne správy

Na plytčine v súostroví Alandy uviazol trajekt, záchranári musia evakuovať takmer tristo ľudí

 Webnoviny  20. september 2020  173
Na plytčine v súostroví Alandy uviazol trajekt, záchranári musia evakuovať takmer tristo ľudí

20.9.2020 (Webnoviny.sk) - Trajekt s takmer 300 ľuďmi na palube uviazol v nedeľu na plytčine v súostroví Alandy v Baltskom mori medzi Fínskom a Švédskom.

Fínske úrady uviedli, že nikto nebol zranený a záchranári sa pripravujú na evakuáciu plavidla.

Uviaznutie na plytčine na ostrove Aland


Fínska pobrežná stráž na Twitteri informovala, že trajekt M/S Amorella spoločnosti Viking Line premávajúci na linke medzi fínskym prístavom Turku a Štokholmom je "uviaznutý na plytčine" južne od prístavu Langnas na ostrove Aland.

Pobrežná stráž dostala informáciu o nehode tesne pred jednou popoludní.

Na trajekte sa nachádza takmer tristo ľudí


"Nie sú hlásené nijaké zranenia," uviedla spoločnosť Viking Line v krátkom vyhlásení a poznamenala, že plavidlo je v "stabilnej" situácii. Firma dodala, že na trajekte je približne 200 pasažierov a 80 členov posádky.

Súostrovie Alandy, ktoré je fínskym autonómnym územím, sa nachádza na polceste medzi Turku a Štokholmom a trajekt M/S Amorella tam mal naplánovanú zastávku cestou do Štokholmu.

Viac k témam: evakuácia, trajekt
Zdroj: Webnoviny.sk - Na plytčine v súostroví Alandy uviazol trajekt, záchranári musia evakuovať takmer tristo ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.