Pondelok, 30. november 2020
Malá oblačnosť  -3 °C
Mimoriadne správy

Ľudia v Madride vyšli do ulíc a žiadali odstúpenie Ayusovej pre opatrenia proti šíreniu koronavírusu

 Webnoviny  20. september 2020  74
Ľudia v Madride vyšli do ulíc a žiadali odstúpenie Ayusovej pre opatrenia proti šíreniu koronavírusu

20.9.2020 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia Madridu v nedeľu protestovali proti tomu, ako šéfka regionálnej vlády Isabel Díaz Ayusová rieši pandémiu koronavírusu, keďže uvalila nové reštrikcie pre štvrte s najvyššou mierou šírenia nákazy. Protestujúci mali rúška a snažili sa udržiavať odstup, pričom žiadali odstúpenie Ayusovej. Demonštranti boli po celom meste a preto bolo ťažké odhadnúť ich počet.

V madridskej štvrti Vallecas protestujúci volali "Pre všetkých alebo pre nikoho!", čím kritizovali piatkové rozhodnutie Ayusovej, že reštrikcie budú platiť pre niektoré najchudobnejšie oblasti španielskeho hlavného mesta.

Podľa miestnych úradov sa v týchto štvrtiach vírus šíri najrýchlejšie. Reštrikcie sa dotýkajú zhruba 860-tisíc ľudí, ktorí nesmú zo svojej štvrte odísť s výnimkou cesty do práce, do školy alebo na dohodnutú návštevu zdravotníckeho zariadenia.

Parky v dotknutých štvrtiach sú zavreté a obchody a reštaurácie musia obmedziť počet návštevníkov na polovicu svojej kapacity.

Španielsku sa nedarí zastaviť druhú vlnu pandémie koronavírusu, ktorý podľa údajov ministerstva zdravotníctva v krajine zabil najmenej 30 400 ľudí. Miera šírenia nákazy v Madride je viac ako dvojnásobne väčšia v porovnaní s celoštátnym priemerom.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Koronavírus COVID-19 v Španielsku, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia v Madride vyšli do ulíc a žiadali odstúpenie Ayusovej pre opatrenia proti šíreniu koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.