Pondelok, 10. december 2018
Oblačno  0,8 °C
Mimoriadne správy

Na pašovanie migrantov do Španielska sa začali používať vodné skútre, prevážajú nimi už aj konope

 Webnoviny  26. apríl 2018  122
Na pašovanie migrantov do Španielska sa začali používať vodné skútre, prevážajú nimi už aj konope

MADRID 26. apríla (WebNoviny.sk) - Španielske úrady oznámili, že sa im podarilo rozbiť marocký gang, ktorý používal silné vodné skútre na pašovanie migrantov naprieč Gibraltárskym prielivom. Za cestu, ktorá takýmto spôsobom trvá približne polhodinu, pašeráci inkasovali 4 000 eur.

Odporúčame:
Nemecko prijme 10-tisíc utečencov vybraných OSN, Merkelová hovorí o legálnej migrácii

Polícia uviedla, že na jednom skútri prevážali cez takmer 15-kilometrový úsek z Maroka do Španielska zvyčajne jedného až troch migrantov. Počet takýchto prišelcov z Afriky je podľa jej údajov v porovnaní s inými pomerne malý, avšak využívanie skútrov na pašovanie ľudí prudko vzrástlo.

Španielska Civilná garda, polícia a Europol vo štvrtkových stanoviskách uviedli, že marocký gang používal skútre aj na pašovanie konope. Pašovaní migranti podľa nich buď ostávajú v Španielsku, alebo pokračujú v ceste do Francúzska alebo Talianska.

Viac k témam: Maroko, migrácia, migranti, pašeráci, Španielsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Na pašovanie migrantov do Španielska sa začali používať vodné skútre, prevážajú nimi už aj konope © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.