Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Na okupovaných územiach Ukrajiny budú opäť zasahovať wagnerovci, ich cieľom je zastaviť sabotážne misie

 Webnoviny   1. november 2023  112  
Na okupovaných územiach Ukrajiny budú opäť zasahovať wagnerovci, ich cieľom je zastaviť sabotážne misie

1.11.2023 (SITA.sk) - Ruská žoldnierska Wagnerova skupina s najväčšou pravdepodobnosťou v rámci ruskej Národnej gardy obnovila nábor bojovníkov pod vedením Pavla Prigožina, syna zosnulého Jevgenija Prigožina. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako uviedlo ukrajinské Centrum národného odporu, spomenutá Národná garda vytvára v meste Voronež na juhozápade Ruska tábor určený pre 10-tisíc ľudí, ktorý budú využívať aj niekdajší členovia Wagnerovej skupiny. Jednotky, ktoré tam budú umiestnené, budú mať za úlohu vykonávať „kontrarozvratné opatrenia“ v okupovaných častiach Ukrajiny, uviedlo Centrum národného odporu.

To upozornilo, že wagnerovci budú nasadení proti ukrajinským sabotážnym misiám v Doneckej, Luhanskej, Záporožskej a Chersonskej oblasti. Podľa centra majú prví žoldnieri prísť do tábora už tento týždeň.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Chersonská oblasť, donecká oblasť, Luhanská oblasť, Ruská národná garda, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské Centrum národného odporu, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Na okupovaných územiach Ukrajiny budú opäť zasahovať wagnerovci, ich cieľom je zastaviť sabotážne misie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.