Streda, 8. apríl 2020
Slnečno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Na mori zachránili desiatky migrantov, počas riskantnej plavby prišlo na svet aj bábätko

 Webnoviny  14. február 2020  50
Na mori zachránili desiatky migrantov, počas riskantnej plavby prišlo na svet aj bábätko

14.2.2020 (Webnoviny.sk) - V Stredozemnom mori sa podarilo zachrániť skupinu 86 migrantov, medzi ktorými bolo aj bábätko narodené počas ich riskantnej plavby do Európy. Informovali o tom v piatok španielske úrady. Migrantov objavili vo štvrtok v neskorých hodinách.

Záchranné zložky z Kanárskych ostrovov uviedli, že novorodenca, ktorý prišiel na svet na otvorenom mori, previezli do nemocnice spolu s jeho matkou a tromi ďalšími tehotnými ženami. Dodali, že zvyšní migranti, ktorí sa plavili na troch malých loďkách, boli v dobrom zdravotnom stave.

V januári našli mŕtveho novorodenca na lodi s migrantmi, ktorá sa plavila ku Kanárskym ostrovom zo západného pobrežia Afriky.

Viac k témam: bábätko, imigrácia, imigranti, migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Na mori zachránili desiatky migrantov, počas riskantnej plavby prišlo na svet aj bábätko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.