Štvrtok, 2. apríl 2020
Slnečno  1,7 °C
Mimoriadne správy

Macron prišiel o kandidáta na prestížny post starostu Paríža, ten odstúpil pre uniknuté sexuálne video

 Webnoviny  14. február 2020  16
Macron prišiel o kandidáta na prestížny post starostu Paríža, ten odstúpil pre uniknuté sexuálne video

14.2.2020 (Webnoviny.sk) - Ťažkú ranu uštedril francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi bývalý hovorca vlády, ktorý v piatok odstúpil z boja o kreslo parížskeho starostu.

Stalo sa tak po tom, čo francúzske médiá zverejnili správy o uniknutí kompromitujúceho sexuálneho videa na internet.

Macronova strana bez kandidáta


Náhle stiahnutie sa Benjamina Griveauxa z volebného súboja naplánovaného na marec tak zanechalo Macronovu stranu bez kandidáta na tento prestížny post.

Kreslo parížskeho starostu je pritom vo Francúzsku najžiadanejšie a v minulosti už slúžilo aj ako odrazový mostík pre vyššie politické funkcie, napríklad v prípade bývalého prezidenta Jacqua Chiraca.

Griveaux dobrovoľne odstúpil


Griveaux oznámil svoje odstúpenie v piatok sám, pričom uviedol, že sa stal terčom "hnusných útokov" na internete a sociálnych médiách.

Viac k témam: kandidát, sexuálny škandál
Zdroj: Webnoviny.sk - Macron prišiel o kandidáta na prestížny post starostu Paríža, ten odstúpil pre uniknuté sexuálne video © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.