Streda, 8. júl 2020
Slnečno  11,5 °C
Mimoriadne správy

Na militantov v Mali zaútočila francúzska armáda ozbrojeným dronom, stalo sa tak po prvý raz

 Webnoviny  23. december 2019  59
Na militantov v Mali zaútočila francúzska armáda ozbrojeným dronom, stalo sa tak po prvý raz

23.12.2019 (Webnoviny.sk) - Francúzska armáda informovala, že cez víkend po prvý raz zaútočila ozbrojeným dronom, a to na militantov v Mali. Stalo sa tak v centrálnej časti krajiny, pričom pri útoku zomreli siedmi militanti.

Už v sobotu prezident Emmanuel Macron informoval, že francúzske sily zabili v centrálnom regióne Mopti, ktorý kontrolujú islamský extrémisti zo skupiny Katiba Macina, 33 džihádistov. Útok dronom podľa stanoviska armády nasledoval po hlavnej vojenskej operácii.

Útok dronom sa odohral dva dni po tom, čo francúzska armáda oznámila, že dokončila testovanie diaľkovo ovládaných ozbrojených dronov. Francúzsko má údajne tri drony na základni blízko nigerského Niamey, informuje spravodajský portál BBC.

Viac k témam: francúzska armáda, militanti, ozbrojený dron
Zdroj: Webnoviny.sk - Na militantov v Mali zaútočila francúzska armáda ozbrojeným dronom, stalo sa tak po prvý raz © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.