Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  26 °C
Mimoriadne správy

Na havajskom ostrove Maui vypukol obrovský požiar, ľudia skákali do oceána

 Webnoviny  10. august 2023  264  
Na havajskom ostrove Maui vypukol obrovský požiar, ľudia skákali do oceána

10.8.2023 (SITA.sk) - Na americkom havajskom ostrove Maui v stredu vypukol lesný požiar, ktorý zmenil veľkú časť historického mesta Lahaina na popol a prinútil ľudí skočiť do vôd Tichého oceána, aby utiekli pred plameňmi.

Najmenej šesť ľudí zomrelo, desiatky utrpeli zranenia a 271 stavieb bolo poškodených alebo zničených. Úrady sa obávajú, že počet obetí môže stúpnuť.

Predstavitelia ostrova Maui vyzvali návštevníkov, aby opustili Lahainu, a ostrov organizoval v stredu popoludní „hromadnú evakuáciu autobusmi“, aby ľudí odviezli priamo na letisko. Západná časť ostrova zostala bez mobilného pokrytia a elektriny.

Presnú príčinu požiaru nebolo možné určiť, ale pravdepodobne k tomu prispelo množstvo faktorov vrátane silného vetra, nízkej vlhkosti a suchej vegetácie.

Viac k témam: Havaj, Lesný požiar, Ostrovy
Zdroj: SITA.sk - Na havajskom ostrove Maui vypukol obrovský požiar, ľudia skákali do oceána © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.