Štvrtok, 1. december 2022
Slnečno  0,3 °C
Mimoriadne správy

Na Haďom ostrove opäť vztýčili ukrajinskú vlajku, ústup Rusov znamenal významné víťazstvo

 Webnoviny   4. júl 2022  62
Na Haďom ostrove opäť vztýčili ukrajinskú vlajku, ústup Rusov znamenal významné víťazstvo

4.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina na Haďom ostrove opäť vztýčila svoju vlajku po tom, ako z neho minulý týždeň ustúpili ruskí vojaci. Oznámila to v pondelok hovorkyňa južného velenia ukrajinskej armády Natalia Humenjuková. „Územie Hadieho ostrova sa vrátilo pod jurisdikciu Ukrajiny," povedala na tlačovej konferencii. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMinulý týždeň ukrajinská armáda donútila Rusko, aby sa stiahlo z čiernomorského ostrovčeka nachádzajúceho sa juhovýchodne od Odesy, ktorý Moskva obsadila na začiatku vojny. Rusko využilo Hadí ostrov na zavedenie blokády exportu z Ukrajiny, ktorá je jedným z najväčších vývozcov obilia na svete. Ústup Kremľa znamenal významné víťazstvo pre ukrajinskú armádu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko uviedlo, že sa rozhodlo z ostrovčeka odísť, aby urobilo „gesto dobrej vôle" a ukázalo, že Moskva nerobí prekážky v snahe OSN otvoriť koridor na prepravu obilia z Ukrajiny. Kyjev tvrdí, že donútil ruské sily na odchod z Hadieho ostrova delostreleckou a raketovou paľbou.

Viac k témam: Hadí ostrov, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Haďom ostrove opäť vztýčili ukrajinskú vlajku, ústup Rusov znamenal významné víťazstvo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.