Utorok, 22. jún 2021
Jasno  23,1 °C
Mimoriadne správy

Na cestu do Izraela či Palestíny by ste mali zabudnúť, ministerstvo vydalo pre nepokoje varovanie

 Webnoviny  14. máj 2021  109
Na cestu do Izraela či Palestíny by ste mali zabudnúť, ministerstvo vydalo pre nepokoje varovanie

14.5.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) vydalo výstrahu prvého stupňa pri cestovaní do Izraela a Palestíny. Dôvodom sú nepokoje, ktoré sa v regióne momentálne odohrávajú. Rezort o tom informuje na svojej webovej stránke.

V súvislosti s nepokojmi vo východnom Jeruzaleme, a s tým súvisiacim ostreľovaním južného a centrálneho Izraela z pásma Gazy, rezort upozorňuje, aby sa cestujúci, ktorí plánujú cestu do Izraela, vyhli návšteve historického centra Jeruzalema a prihraničných oblastí pásma Gazy. Zároveň by mali sledovať aktuálny vývoj v súvislosti s nepokojmi medzi arabskou a židovskou komunitou.

MZVEZ SR upozorňuje, že z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19 platí pre vstup do Izraela povinnosť mať výnimku pre vstup do krajiny.

Viac k témam: cestovanie, nepokoje, varovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Na cestu do Izraela či Palestíny by ste mali zabudnúť, ministerstvo vydalo pre nepokoje varovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.