Piatok, 22. október 2021
Jasno  8,9 °C
Mimoriadne správy

Merkelová odsúdila ostreľovanie Izraela a antisemitské demonštrácie v Nemecku tolerovať nemieni

 Webnoviny  14. máj 2021  173
Merkelová odsúdila ostreľovanie Izraela a antisemitské demonštrácie v Nemecku tolerovať nemieni

14.5.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecko nebude v súvislosti s najnovším napätím na Blízkom východe tolerovať antisemitské demonštrácie. V piatok to v mene kancelárky Angely Merkelovej skonštatoval jej hovorca.

Protestovali pred synagógou


Obavy a odsúdenie tento týždeň vyvolali protiizraelské demonštrácie vo viacerých nemeckých mestách, najmä v Gelsenkirchene, kde sa protestujúci zišli pred synagógou. Na verejnosť sa následne dostalo video s desiatkami ľudí, ktorí mávali palestínskymi a tureckými vlajkami a vulgárne pritom nadávali na Židov.

Merkelovej hovorca Steffen Seibert v piatok vyhlásil, že „ktokoľvek, kto využije takéto protesty na to, aby vykrikoval svoju nenávisť voči Židom, zneužíva svoje právo demonštrovať" a dodal, že nemecká demokracia nebude tolerovať „antisemitské demonštrácie".

Kurz vztýčil izraelskú vlajku


Merkelová podľa jeho slov odsudzuje pokračujúce ostreľovanie Izraela palestínskym militantným hnutím Hamas a nič podľa nej „nemôže ospravedlniť takýto teror". Raketové útoky musia okamžite prestať, dodal Seibert.

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz zas prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter oznámil, že na svojom úrade vztýčil na znak solidarity izraelskú vlajku.

Viac k témam: demonštrácie, šírenie nenávisti, Židia
Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová odsúdila ostreľovanie Izraela a antisemitské demonštrácie v Nemecku tolerovať nemieni © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.