Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Na Baleárskych ostrovoch budú rúška povinné, v súvislosti so šírením koronavírusu chystajú aj ďalšie pravidlá

 Webnoviny   9. júl 2020  137
Na Baleárskych ostrovoch budú rúška povinné, v súvislosti so šírením koronavírusu chystajú aj ďalšie pravidlá

9.7.2020 (Webnoviny.sk) - Úrady na španielskych Baleárskych ostrovoch plánujú od víkendu zaviesť povinnosť nosiť vo vonkajších priestoroch ochranné rúška.

Nové prípady na Malorke aj Ibize


Po celom Španielsku sú rúška povinné v spoločných vnútorných priestoroch a vonku, ak sa nedá dodržiavať sociálny odstup.

Viac o téme: Koronavírus


Baleárske úrady však sprísňujú pravidlá po tom, čo tento týždeň na Malorke zaznamenali tri nové prepuknutia nákazy koronavírusom. Na Ibize úrady zase predtým oznámili päť takýchto prípadov šírenia vírusu.

Dokončujú nové pravidlá


Hlavná zdravotnícka predstaviteľka Baleár Patricia Gómez v rozhovore pre rádio Cadena SER vo štvrtok povedala, že predstavitelia ostrovov dokončujú nové pravidlá a dúfajú, že ich uvedú do platnosti v piatok alebo sobotu.

Úrady podľa Gómez možno obmedzia počet ľudí, ktorí sa môžu zhromažďovať na jednom mieste. Výnimky budú pravdepodobne zahŕňať ľudí na plážach, pri bazénoch a pri športovaní.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Baleárskych ostrovoch budú rúška povinné, v súvislosti so šírením koronavírusu chystajú aj ďalšie pravidlá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.