Streda, 28. júl 2021
Slnečno  27,6 °C
Mimoriadne správy

Dovolenka v Grécku sa vám môže skomplikovať, vláda pohrozila opätovným zavedením obmedzení

 Webnoviny   9. júl 2020  141
Dovolenka v Grécku sa vám môže skomplikovať, vláda pohrozila opätovným zavedením obmedzení

9.7.2020 (Webnoviny.sk) - Grécke úrady pohrozili opätovným zavedením verejných a cestovných obmedzení. Varujú, že nariadenia týkajúce sa koronakrízy ľudia často ignorujú.

Hovorca vlády Stelios Petsas povedal, že "úrady sú odhodlané chrániť väčšinu spoločnosti pred tými neopatrnými". Ak to bude nevyhnutné, vláda je pripravená v pondelok oznámiť nové obmedzenia.

Viac o téme: Koronavírus


Grécko predtým zaviedlo prísne opatrenia a podarilo sa mu tak udržať nízku úroveň infikovaných. Nové prípady začali pribúdať po tom, ako počas uplynulých týždňov zrušili niektoré obmedzenia a obnovili medzinárodné cestovanie.

Petsas objasnil, že úrady sa zameriavajú na zvyšujúci sa počet prípadov v neďalekých balkánskych krajinách a tiež na turistov prichádzajúcich do Grécka pozemnou hranicou s Bulharskom.

Viac k témam: COVID-19, dovolenka v Grécku, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Dovolenka v Grécku sa vám môže skomplikovať, vláda pohrozila opätovným zavedením obmedzení © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.