Pondelok, 24. január 2022
Slnečno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Muž vstúpil do kabíny lietadla a pred zatknutím závažne poškodil kokpit

 Webnoviny  12. január 2022  35
Muž vstúpil do kabíny lietadla a pred zatknutím závažne poškodil kokpit

12.1.2022 (Webnoviny.sk) - Pasažier leteckej spoločnosti American Airlines po nástupe do lietadla v Hondurase vstúpil do pilotnej kabíny a pretým, ako ho zatkli, lietadlo poškodil tak, že nemohlo odštartovať.

Let do amerického mesta Miami, ktorý mal vyštartovať v utorok popoludní, sa tak niekoľko hodín omeškal. Potrebné totiž bolo prichystať náhradný stroj. Lietadlo na Floridu priletelo v stredu ráno o približne osem hodín neskôr, ako bolo naplánované.

Incident sa stal na medzinárodnom letisku v druhom najväčšom honduraskom meste San Pedro Sula. Spoločnosť American Airlines naznačila, že dvere do pilotnej kabíny boli otvorené.

Členovia posádky zasiahli a pasažiera nakoniec zatkla miesta polícia," uviedla hovorkyňa aerolinky. Zdržaný let mal 121 cestujúcich a šiestich členov posádky.

Viac k témam: Poškodenia, Útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž vstúpil do kabíny lietadla a pred zatknutím závažne poškodil kokpit © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.