Sobota, 5. december 2020
Väčšinou jasno  4,9 °C
Mimoriadne správy

Muž sa snažil v mori pri Alexandrii zachrániť topiaceho chlapca, nakoniec zomrelo 11 ľudí

 Webnoviny  11. júl 2020  113
Muž sa snažil v mori pri Alexandrii zachrániť topiaceho chlapca, nakoniec zomrelo 11 ľudí

11.7.2020 (Webnoviny.sk) - Na severe Egypta sa v piatok utopilo 11 ľudí. Tamojšie úrady potvrdili, že prípad sa stal v meste Alexandria, keď sa muž snažil zachrániť topiaceho chlapca, no voda strhla aj jeho.

Dvojici sa snažilo pomôcť ďalších deväť osôb, pričom všetci sa utopili. Zatiaľ nie je známe, či boli príbuzní. Záchranárom sa podarilo vytiahnuť šesť tiel a po zvyšok dňa pátrali po zvyšných obetiach.

Pláže v Alexandrii sú počas leta obľúbené, no pre pandémiu sú v súčasnosti zatvorené. Skupina išla k moru za úsvitu, aby sa vyhla policajným kontrolám, ktoré sa snažia rozháňať davy s cieľom zabrániť šíreniu vírusu na plážach.

Na Palm Beach sa v dôsledku silných prúdov, spenenej vody a skalnatému pobrežiu každý rok utopí niekoľko ľudí. Členovia parlamentu sa opakovane snažili zatvoriť pláž pre verejnosť.

Viac k témam: tragédia, utopenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž sa snažil v mori pri Alexandrii zachrániť topiaceho chlapca, nakoniec zomrelo 11 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.