Sobota, 5. december 2020
Oblačno  0,9 °C
Mimoriadne správy

Juhoafrická polícia ukončila rukojemnícku drámu v meste Zuurbekom, päť ľudí bolo zabitých

 Webnoviny  11. júl 2020  114
Juhoafrická polícia ukončila rukojemnícku drámu v meste Zuurbekom, päť ľudí bolo zabitých

11.7.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia v Juhoafrickej republike ukončila rukojemnícku drámu v sídle International Pentecostal Holiness Church v meste Zuurbekom.

Polícia v sobotu uviedla, že pred budovou našli v aute štyri "zastrelené a zhorené osoby" a v ďalšom vozidle bol mŕtvy strážnik. Šesť osôb utrpelo zranenia.

Do akcie sa zapojila aj armáda, ktorú vyslali na miesto po správach o streľbe. Z budovy zachránili neznámy počet žien, detí a mužov, ktorých tam držali ako rukojemníkov.

Podľa polície za útokom stoja ozbrojenci zrejme "motivovaní nezhodami" medzi členmi cirkvi. Zatkli vyše 40 ľudí a zhabali množstvo zbraní. Medzi zadržanými sú aj členovia polície či ozbrojených síl.

Sídlo cirkvi bolo dejiskom nepokojov aj v minulosti.

Viac k témam: rukojemníci
Zdroj: Webnoviny.sk - Juhoafrická polícia ukončila rukojemnícku drámu v meste Zuurbekom, päť ľudí bolo zabitých © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.