Pondelok, 23. november 2020
Oblačno  0,2 °C
Mimoriadne správy

Muž s bombou v batohu obsadil banku v obchodnom centre Leonardo (video)

 Webnoviny   3. august 2020  87
Muž s bombou v batohu obsadil banku v obchodnom centre Leonardo (video)

3.8.2020 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 3. augusta 13:40


Do banky v ukrajinskej metropole Kyjev v pondelok predpoludním prišiel muž a prítomným povedal, že má v batohu bombu. Pracovníka pobočky požiadal, aby zatelefonoval na políciu.

Vedúci pobočky zostal v banke


Námestník tamojšieho ministra vnútra Anton Geraščenko na sociálnej sieti Facebook uviedol, že zamestnanci s výnimkou vedenia medzičasom opustili priestory banky.

"Vedúci pobočky v nej zostal na vlastnú žiadosť. Začali sme špeciálnu policajnú operáciu Hrom. Polícia začala vyjednávať s teroristom a požiadala ho, aby sa vzdal," uviedol Geraščenko na sociálnej sieti.

Páchateľom je občan Uzbekistanu


Obyvateľov Kyjeva aj návštevníkov zároveň vyzval, aby sa vyhli obchodnému centru Leonardo v Ševčenkovskom rajóne. Geraščenko neskôr informoval, že páchateľom je 32-ročný občan Uzbekistanu Suchrob Rachmanovič Karimov, pričom ho označil za "psychicky labilného".

"Terorista vraví, že v batohu má veľké množstvo trhaviny, ktorá vybuchne, ak ho zabijú, pretože káble vedúce k rozbuške má omotané okolo nohy. Stále nevieme, aké vážne sú jeho zámery a či má skutočnú výbušninu," poznamenal ukrajinský štátnik.Viac k témam: kyjev, prepad banky
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž s bombou v batohu obsadil banku v obchodnom centre Leonardo (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.