Nedeľa, 29. november 2020
Polojasno  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Muž otrávil bezdomovcov extrémne štipľavým výťažkom z čili, hrozí mu 19 rokov väzenia

 Webnoviny  12. jún 2020  87
Muž otrávil bezdomovcov extrémne štipľavým výťažkom z čili, hrozí mu 19 rokov väzenia

12.6.2020 (Webnoviny.sk) - Muža z Kalifornie obvinili z otravy ôsmich bezdomovcov mimoriadne štipľavým extraktom z čili papričiek, aby si mohol nahrať na video ich reakcie.

Tridsaťosemročný William Robert Cable údajne zneužil ľudí bez domova v meste Huntington Beach, keď im dal jedlo s látkou oleoresin capsicum, dvojnásobne silnejšou ako paprikový sprej, ktorý používa polícia. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie okresného prokurátora.

Svojim obetiam klamal


Niektorým obetiam podľa úradov povedal, že sa zúčastňujú na "výzve s pikantným jedlom", iným zase nie. Niektorí poškodení dostali aj ďalšie pokrmy a pivo, aby napokon zjedli aj otrávené jedlo.

Obete mali príznaky podobné záchvatu, ťažko sa im dýchalo, zvracali a mali intenzívne bolesti žalúdka a úst. Niektorých hospitalizovali.

Úrady žiadajú verejnosť o pomoc pri identifikovaní ďalších obetí a možných ďalších podozrivých.

Obvinený v ôsmich bodoch


Cablea, ktorého zadržali 22. mája, obvinili v ôsmich bodoch z ťažkého zločinu otravy, v jednom bode z ťažkého zločinu spôsobenia ujmy na zdraví staršej osoby, v ôsmich bodoch z priestupku prispenia k trestnej činnosti maloletého a priestupku konzumácie alkoholu alebo fajčenia marihuany počas šoférovania.

Okresný prokurátor neuviedol, ako sa na trestnej činnosti podieľala spomínaná mladistvá osoba. V prípade odsúdenia hrozí Cableovi až 19 rokov a tri mesiace väzenia.

Viac k témam: čili papričky, otrava
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž otrávil bezdomovcov extrémne štipľavým výťažkom z čili, hrozí mu 19 rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.