Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,6 °C
Mimoriadne správy

Munícia zo Západu prichádza Ukrajincom na front „po kvapkách“, Rusi majú stále výhodu

 Webnoviny   6. jún 2024  91  
Munícia zo Západu prichádza Ukrajincom na front „po kvapkách“, Rusi majú stále výhodu

6.6.2024 (SITA.sk) - Delostrelecká munícia, ktorú Ukrajine dodávajú západné krajiny, začala prichádzať k ukrajinským vojakom na frontových pozíciách, hoci v nedostatočných množstvách. Ako informuje web Ukrajinská pravda, uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na UkrajineInštitút cituje vyjadrenie ukrajinského vojaka pre estónskeho vysielateľa ERR, podľa ktorého Západom poskytovaná munícia začala na front prichádzať „po kvapkách" a ešte neprichádza vo veľkom rozsahu. Dodal, že ruskí vojaci stále majú v munícii „významnú výhodu".

Podľa hodnotenia ISW situáciu na fronte stále charakterizuje to, že „ruské sily sa snažia dosiahnuť takticky a operačne významné zisky predtým, ako americká vojenská pomoc príde ukrajinským vojakom na frontovej línii vo veľkom rozsahu". Inštitút dodal, že bude nejaký čas trvať, kým prvé dodané zbrane dosiahnu taktický a operačný vplyv.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: delostrelecká munícia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Munícia zo Západu prichádza Ukrajincom na front „po kvapkách“, Rusi majú stále výhodu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.