Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Moskva zrušila protiteroristické opatrenia, starosta sa poďakoval obyvateľom za pokoj a pochopenie

 Webnoviny  26. jún 2023  82  
Moskva zrušila protiteroristické opatrenia, starosta sa poďakoval obyvateľom za pokoj a pochopenie

26.6.2023 (SITA.sk) - V hlavnom meste Ruska prestali platiť protiteroristické opatrenia, ktoré tam zaviedli pre vzburu wagnerovcov.

Moskovský starosta Sergej Sobianin oznámil, že ich zrušili po tom, ako národný výbor označil situáciu v krajine za stabilnú. Zároveň sa poďakoval Moskovčanom za ich „pokoj a pochopenie“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Miestne úrady Federálnej bezpečnostnej služby podľa miestnych médií informovali, že podobné opatrenia zrušili vo Voronežskej a Moskovskej oblasti.

Protiteroristické režimy v oblastiach zaviedli v sobotu, keď žoldnieri Wagnerovej skupiny postupovali na Moskvu. Ešte v ten večer sa však ich líder Jevgenij Prigožin dohodol na stiahnutí, pričom on sám by mal odísť do exilu v Bielorusku.

Viac k témam: Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk - Moskva zrušila protiteroristické opatrenia, starosta sa poďakoval obyvateľom za pokoj a pochopenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.