Nedeľa, 29. január 2023
Zamračené  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Moskva trvá na dodržiavaní prímeria na Ukrajine do polnoci, paľbu vraj len opätovali

 Webnoviny   7. január 2023  69
Moskva trvá na dodržiavaní prímeria na Ukrajine do polnoci, paľbu vraj len opätovali

7.1.2023 (Webnoviny.sk) - Rusko tvrdí, že bude dodržiavať prímerie, ktoré vyhlásilo do polnoci na Ukrajine. Ruské ministerstvo obrany zároveň v sobotu povedalo, že ruské sily len opätovali paľbu, keď na nich strieľali ukrajinskí vojaci. Kremeľ obvinil Ukrajinu, že počas pokoja zbraní ostreľuje civilné oblasti, a vyhlásil, že za uplynulý deň ruské sily odrazili štyri ukrajinské útoky.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Spravodajský portál Sky News pripomína, že Kyjev ostro odmietol prímerie s tým, že sa ním Rusko snaží získať čas na posilnenie svojich vojsk. Ukrajinské úrady počas prímeria evidujú ruské útoky v najmenej šiestich oblastiach. Od začiatku prímeria údajne zomreli traja ľudia a 14 osôb utrpelo zranenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kremeľ, Prímerie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Moskva trvá na dodržiavaní prímeria na Ukrajine do polnoci, paľbu vraj len opätovali © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.