Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Moskva prišla na východe Ukrajiny o 4-tisíc vojakov a 500 kusov techniky, ukrajinská armáda ničí všetky ruské plány a pokusy

 Webnoviny  15. november 2023  174  
Moskva prišla na východe Ukrajiny o 4-tisíc vojakov a 500 kusov techniky, ukrajinská armáda ničí všetky ruské plány a pokusy

15.11.2023 (SITA.sk) - Moskva za uplynulé dva týždne na fronte v Charkovskej a Doneckej oblasti na východe Ukrajiny stratila viac ako 4-tisíc vojakov a 500 kusov techniky.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako informuje web Kyiv Independent, povedal to veliteľ ukrajinských pozemných síl Oleksandr Syrskyj. Ruskí vojaci podľa neho neustále útočia na ukrajinské sily v okolí Kupianska v Charkovskej oblasti a tiež severne a južne od zničeného mesta Bachmut v Doneckej oblasti.

Ale napriek ruským pokusom „prevziať iniciatívu“ novými útokmi ukrajinská armáda „ničí všetky plány a pokusy“ ruských jednotiek, napísal Syrskyj na komunikačnej platforme Telegram. "Nepriateľ denne stráca svoje útočné schopnosti," dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Charkovská oblasť, donecká oblasť, Kupiansk, ruské straty, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika
Zdroj: SITA.sk - Moskva prišla na východe Ukrajiny o 4-tisíc vojakov a 500 kusov techniky, ukrajinská armáda ničí všetky ruské plány a pokusy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.