Štvrtok, 7. júl 2022
Prevažne slnečno  19,2 °C
Mimoriadne správy

Moskva premenovala priestranstvo pred veľvyslanectvom USA, jeho novou adresou je Námestie Doneckej ľudovej republiky

 Webnoviny  22. jún 2022  31
Moskva premenovala priestranstvo pred veľvyslanectvom USA, jeho novou adresou je Námestie Doneckej ľudovej republiky

22.6.2022 (Webnoviny.sk) - Moskva premenovala priestranstvo pred americkým veľvyslanectvom po samozvanej proruskej separatistickej republike z východu Ukrajiny. Moskovská radnica v stredu oznámila, že sa volá Námestie Doneckej ľudovej republiky.

Na svojej webstránke o tom informuje spravodajská televízia CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Americké veľvyslanectvo dostalo novú oficiálnu adresu,“ uvádza sa vo vyhlásení s tým, že diplomatická misia teraz sídli na Námestí Doneckej ľudovej republiky 1. Predošlá adresa ambasády bola Boľšoj Deviatinskij 8.

Adresa je podľa radnice výsledkom verejného hlasovania, na ktorom sa zúčastnilo takmer 280-tisíc ľudí. V máji moskovskí radní navrhli premenovať jednu z moskovských ulíc na počesť „obrancov Donbasu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ambasáda USA, rusko-ukrajinský konflikt, Veľvyslanectvo USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Moskva premenovala priestranstvo pred veľvyslanectvom USA, jeho novou adresou je Námestie Doneckej ľudovej republiky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.