Nedeľa, 15. marec 2026
Mimoriadne správy
- Protesty na Kube eskalujú, demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany
- Španielska vicepremiérka kritizuje Úniu za slabú reakciu na Irán, nemala by byť rukojemníkom Trumpa
- Pripravuje sa Peking na vojenskú operáciu? Tisíce čínskych rybárskych lodí sa zhromažďovali na mori
- Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku, Slovensko napokon upustilo od svojich námietok
- Desiatky múzeí a historických pamiatok boli počas útoku na Irán poškodené, UNESCO neskrýva obavy
8.4.2025 (SITA.sk) - Počas uplynulého dňa na Ukrajine podľa Kyjeva Rusko stratilo 1 290 vojakov. Počet príslušníkov ruských ozbrojených síl vyradených z boja sa tak od začiatku vojny zvýšil na 926 310, uviedol v utorok na Facebooku ukrajinský generálny štáb.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Za uplynulý deň Moskva podľa neho prišla aj o päť tankov, 14 obrnených bojových vozidiel pechoty, 43 delostreleckých systémov a tri raketomety.
Od začiatku invázie na Ukrajinu Rusko podľa Kyjeva celkovo stratilo už 10 572 tankov, 22 011 obrnených bojových vozidiel pechoty, 25 860 delostreleckých systémov a 1 359 raketometov.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2025 (fotografie)
Viac k témam: Ruské straty vo vojne na Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský generálny štáb, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Moskva na Ukrajine za uplynulý deň stratila takmer 1 300 vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Trump je nespokojný s tým, že Rusko na Ukrajine „bombarduje ako šialené“Nasledujúci článok
Najvyšší súd USA povolil deportácie migrantov z Venezuely
Slovensko potrebuje reformu fungovania štátu, zhodujú sa zástupcovia zamestnávateľov a kontrolórov – FOTO
Ľudskoprávna koalícia upozornila na zhoršenú situáciu v oblasti ochrany ľudských práv, o problémoch informovala výbor OSN
Ozbrojené sily SR upozorňujú na plánovaný let nadzvukovou rýchlosťou s možnosťou vzniku rázovej vlny