Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Moskva na mierovú konferenciu do Švajčiarska nepôjde, pričom rokovanie bez jej účasti označuje za nezmyselné

 Webnoviny  11. apríl 2024  89  
Moskva na mierovú konferenciu do Švajčiarska nepôjde, pričom rokovanie bez jej účasti označuje za nezmyselné

11.4.2024 (SITA.sk) - Kremeľ tvrdí, že akékoľvek rokovania za účelom dosiahnutia mieru vo vojne na Ukrajine sú bez účasti Ruska „nezmyselné“.

Ako referuje web news.sky.com, vo štvrtok to povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. „Prezident Putin opakovane zdôraznil, že zostávame otvorení procesu rokovaní,“ povedal Peskov.

Viac o téme: Vojna na UkrajineŠvajčiarska vláda v stredu oznámila, že bude v júni hostiť medzinárodnú konferenciu o mieri na Ukrajine a dúfa, že sa do mierového procesu jedného dňa zapojí aj Rusko.

Dejiskom stretnutia naplánovaného na 15. a 16. júna bude pravdepodobne rezort Burgenstock.

Rusko medzičasom vyhlásilo, že sa na mierovej konferencii nezúčastní, čím jasne demonštrovalo, že nemá záujem o mier a cieľom Moskvy je pokračovať vo vojne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Moskva na mierovú konferenciu do Švajčiarska nepôjde, pričom rokovanie bez jej účasti označuje za nezmyselné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.