Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,4 °C
Mimoriadne správy

Mobilizácia v Rusku by mala byť hotová do dvoch týždňov, povedal Putin

 Webnoviny  14. október 2022  46
Mobilizácia v Rusku by mala byť hotová do dvoch týždňov, povedal Putin

14.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin povedal, že čiastočná mobilizácia armádnych záložníkov, ktorú nariadil minulý mesiac na posilnenie ruských jednotiek na Ukrajine, by mala byť hotová do dvoch týždňov.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePo piatkovom samite v Kazachstane novinárom povedal, že z počtu 300-tisíc záložníkov, ktorých ministerstvo obrany plánovalo povolať, bolo zatiaľ zmobilizovaných 222-tisíc. Doplnil, že 33-tisíc z nich je už vo svojich vojenských jednotkách a 16-tisíc je zapojených do vojenských operácií na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Putin ohlásil čiastočnú mobilizáciu 21. septembra. Ruská verzia magazínu Forbes minulý týždeň uviedla, že za necelé dva týždne po jej vyhlásení odišlo z Ruska asi 700-tisíc obyvateľov. Tento počet sa v ostatných dňoch pravdepodobne ešte zvýšil.

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Mobilizácia v Rusku by mala byť hotová do dvoch týždňov, povedal Putin © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.