Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Mladý Ukrajinec vyvinul pre armádu drony na detekciu mín, vynález je ovládateľný pomocou aplikácie

 Webnoviny  25. október 2022  52
Mladý Ukrajinec vyvinul pre armádu drony na detekciu mín, vynález je ovládateľný pomocou aplikácie

25.10.2022 (Webnoviny.sk) - Študent maturitného ročníka v západoukrajinskom Ivano-Frankivsku vyvinul pre ukrajinskú armádu dron na detekciu mín. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame to uviedol starosta mesta Ruslan Marcinkiv.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Študent prírodovedného a matematického lýcea Jurij Tumyr predviedol svoj dron počas celonárodného festivalu STEAM. Podľa vlastných slov najprv dostal nápad vytvoriť stroj, ktorý dokáže vyhľadať míny. Neskôr sa však vďaka „pokusu a omylu“ podarilo vyvinúť kvadrokoptéru. Použil pri tom technológiu 3D tlače.

„Dron letí po trase vopred stanovenej prostredníctvom aplikácie, vykonáva prieskum územia a označí, na ktorých súradniciach sa nachádzajú míny,“ opísal tínedžer fungovanie svojho zariadenia. Dodal, že tento vynález navyše dokáže rozpoznať veľkosť a typ míny.

Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladý Ukrajinec vyvinul pre armádu drony na detekciu mín, vynález je ovládateľný pomocou aplikácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.