Piatok, 27. november 2020
Zamračené  -0,7 °C
Mimoriadne správy

Mladíka zatkli pre podozrenie z plánovania teroristického útoku, dánsky súd mu nariadil vyšetrovaciu väzbu

 Webnoviny   1. máj 2020  98
Mladíka zatkli pre podozrenie z plánovania teroristického útoku, dánsky súd mu nariadil vyšetrovaciu väzbu

1.5.2020 (Webnoviny.sk) - Dánsky súd nariadil vyšetrovaciu väzbu pre 23-ročného muža, ktorého vo štvrtok zatkli pre podozrenie z plánovania extrémistického útoku.

Podozrivého, ktorého nemožno menovať, budú podľa piatkového rozhodnutia zadržiavať do 28. mája, zatiaľ čo bude pokračovať vyšetrovanie prípadu.

Zdržaný poprel obvinenia


Muž je podozrivý z pokusu o zaobstaranie si jednej alebo viacerých zbraní pre "teroristický útok s militantným islamským motívom". Kde a kedy sa mal útok odohrať, nie je známe. Podľa polície muž pravdepodobne konal sám.

Zadržaný počas piatkového pojednávania pred súdom v Kodani obvinenia voči sebe poprel.

Dánske úrady prekazili niekoľko útokov


Dánske úrady v ostatných rokoch viackrát oznámili, že prekazili niekoľko extrémistických útokov. Niektoré z nich sa mali napríklad týkať zverejnenia 12 karikatúr proroka Mohameda v novinách v roku 2005.

Viac k témam: extrémisti, islam, pokus o útok, teroristické útoky, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladíka zatkli pre podozrenie z plánovania teroristického útoku, dánsky súd mu nariadil vyšetrovaciu väzbu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.