Sobota, 27. november 2021
Malá oblačnosť  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Mladík z Británie, ktorý poškodil obraz Pabla Picassa, si odsedí za mrežami 18 mesiacov

 Webnoviny  25. august 2020  205
Mladík z Británie, ktorý poškodil obraz Pabla Picassa, si odsedí za mrežami 18 mesiacov

25.8.2020 (Webnoviny.sk) - V Londýne poslali na 18 mesiacov za mreže muža, ktorý v múzeu moderného umenia Tate Modern v Londýne poškodil obraz od Pabla Picassa v hodnote 20 miliónov libier (v prepočte približne 22,2 milióna eur).

Experti na súde uviedli, že oprava bude trvať približne 18 mesiacov a jej cenu odhadli na 350-tisíc libier (389-tisíc eur). Dvadsaťročný Shakeel Massey sa dozvedel svoj trest v utorok.

Muž vlani 28. decembra niekoľkokrát hodil od obrazu zámok a následne ho zhodil zo steny na podlahu.

Sudca vyhlásil, že odsúdený "sa snažil získať pozornosť a svojich päť minút slávy". Massey po zatknutí označil svoje konanie za "performance".

Podľa zástupcov múzea Picasso namaľoval dielo známe ako Busta ženy v máji 1944 v Paríži a zobrazuje jeho milenku Doru Maar. Vlastní ho súkromný zberateľ, ktorý ho v roku 2011 poskytol múzeu.

Viac k témam: obraz
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladík z Británie, ktorý poškodil obraz Pabla Picassa, si odsedí za mrežami 18 mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.