Utorok, 16. júl 2024
Prevažne slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Mladí Ukrajinci sú presvedčení o víťazstve vo vojne, cez 80 percent sa chce podieľať na obnove krajiny

 Webnoviny  28. september 2023  159  
Mladí Ukrajinci sú presvedčení o víťazstve vo vojne, cez 80 percent sa chce podieľať na obnove krajiny

28.9.2023 (SITA.sk) - Až 98 percent mladých Ukrajincov vo veku od 16 do 35 rokov žijúcich na Ukrajine je presvedčených o tom, že ich krajina zvíťazí vo vojne, ktorú vlani vo februári rozpútalo Rusko.

V rámci mladých Ukrajincov v tom istom veku žijúcich v súčasnosti v Poľsku je o víťazstve Ukrajiny presvedčených 97 percent oslovených. Vyplýva to z prieskumu, ktorý spoločne uskutočnili ukrajinské sociologické agentúry Rating a Info Sapiens. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMedzi mladými Ukrajincami žijúcimi vo svojej krajine je 89 percent respondentov optimistických v otázke budúcnosti ich štátu. Medzi ukrajinskou mládežou, ktorá teraz žije v Poľsku, je v súvislosti s budúcnosťou ich krajiny optimistických 81 percent oslovených. Na obnove Ukrajiny sa chce podieľať 79 percent mladých ľudí, ktorí zostali doma, a 83 percent tých, ktorí pre vojnu odišli do Poľska.

Sociologická agentúra Info Sapiens v prieskume v priebehu júna a júla oslovila 1 417 mladých ľudí na Ukrajine a agentúra Rating 100 mladých Ukrajincov nachádzajúcich sa v Poľsku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Mladí Ukrajinci sú presvedčení o víťazstve vo vojne, cez 80 percent sa chce podieľať na obnove krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.