Streda, 1. február 2023
Zamračené  1,1 °C
Mimoriadne správy

Mišuštin podpísal zriadenie nápravných zariadení v okupovaných oblastiach na Ukrajine

 Webnoviny  25. január 2023  52
Mišuštin podpísal zriadenie nápravných zariadení v okupovaných oblastiach na Ukrajine

25.1.2023 (Webnoviny.sk) - Ruská vláda nariadila zriadenie viac ako 20 nápravných zariadení v okupovaných oblastiach na Ukrajine. Informuje o tom web televízie CNN na základe oficiálneho dokumentu zverejneného na ruskom vládnom portáli pre právne informácie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zariadenia vzniknú v Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Zaporižžskej oblasti, ktoré Rusko nelegálne anektovalo na jeseň.

„Hlavným účelom činnosti inštitúcií ... je výkon trestu vo forme nútených prác, ako je uvedené v Trestnom zákone Ruskej federácie,“ uvádza sa v dokumente.

Väčšina zariadení sú väzenské kolónie, tri sú určené na nútené práce a tri sú liečebné nápravné ústavy. Dokument podpísal premiér Michail Mišustin.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Rusky premiér
Zdroj: Webnoviny.sk - Mišuštin podpísal zriadenie nápravných zariadení v okupovaných oblastiach na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.