Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Míny doteraz zabili alebo zranili vyše sedemsto ukrajinských civilistov, medzi obeťami je aj 13 detí

 Webnoviny   7. september 2023  140  
Míny doteraz zabili alebo zranili vyše sedemsto ukrajinských civilistov, medzi obeťami je aj 13 detí

7.9.2023 (SITA.sk) - Od začiatku otvorenej ruskej invázie na Ukrajinu míny spôsobili úmrtia alebo zranenia 740 civilných obyvateľov Ukrajiny.

Celkovo 242 civilistov pri výbuchoch mín zomrelo a 498 ďalších utrpelo zranenia rôznej závažnosti. Medzi ľuďmi, ktorých míny zabili, je aj 13 detí. Ďalších 63 detí je medzi zranenými.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa webu Ukrajinská pravda to na brífingu mediálneho centra armády povedal zástupca šéfa pyrotechnickej jednotky Štátnej záchrannej služby Ukrajiny Mykola Didyk.

„Štátna záchranná služba Ukrajiny pokračuje vo vzdelávaní verejnosti o bezpečnosti v súvislosti s mínami. Prioritou je naučiť bezpečnostné pravidlá deti v školopovinnom veku," konštatovalo mediálne centrum armády.

Viac k témam: Míny, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Míny doteraz zabili alebo zranili vyše sedemsto ukrajinských civilistov, medzi obeťami je aj 13 detí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.